XPSN

تاریخچه روانشناسی در ایران

: تاریخ روانشناسی در ایران

روانشناسی ایران از دهه 1340 به بعد. به رغم رونق و شکوه آغازین ، تا اوایل دهه 1340 فعالیت چشمگیری در روانشناسی وجود نداشت و این علم یا به عنوان بخشی از برنامه‌های رشته فلسفه و علوم تربیتی و یا به صورت بخشی از دوره‌های تربیت معلم تدریس می‌شد.

دانلود تحقیق در مورد تاریخچه روانشناسی در ایران – مقاله جو

دهه 1340 را باید دهه گسترش سازمانی روانشناسی در ایران نامید، چون طی این ده سال دوره لیسانس روانشناسی نخست در دانشگاه تهران و بعدها در سایر دانشگاههای ایران تاسیس گردید. در دانشگاه تهران دوره فوق لیسانس روانشناسی بوجود آمد و موسسه روانشناسی بنیان گذارده شد.

تاریخچه مشاوره روانشناسی در ایران (1340) – مرکز مشاوره مکث

1/6/2019 · تاریخچه مشاوره روانشناسی در ایران به بیش از 60 سال می رسد. روانشناس های معروفی مانند دکتر محمود صناعی، دکتر سیروس عظیمی، دکتر سعید شاملو، دکتر محمد ساعتچی دکتر رضاشاپوریان از بنیان گزارهای روانشناسی بوده اند.

تاریخچه روان شناسی بالینی History and emergence of …

ایجاد و توسعه روان‌شناسی بالینی در ایران نیز دستخوش فراز و نشیب‌ها و چالش‌های فراوانی بوده است. در سال 1344 برای اولین بار در دانشگاه تهران، تدریس روان‌شناسی بالینی با تمرکز بر زمینه تشخیص(روان‌شناسی تشخیصی) آغاز شد.

دانلود مقاله تاریخچه روانشناسی در ایران – مگ ایران …

دهه ۱۳۴۰ را باید دهه گسترش سازمانی روانشناسی در ایران نامید، چون طی این ده سال دوره لیسانس روانشناسی نخست در دانشگاه تهران و بعدها در سایر دانشگاههای ایران تأسیس گردید. در دانشگاه تهران دوره فوق لیسانس روانشناسی بوجود آمد و مؤسسه روانشناسی بنیان گذارده شد.

برچسب‌ها:, , , ,