XPSN

تقسیم بندی گیاهان

طبقه بندی گیاهان

1/19/2014 · نوع دیگری از گروه بندی در گیاهان براساس تولید دانه است. از این نقطه نظر گیاهان به دو گروه بی دانه و دانه دار تفكیك می شوند. بر این اساس گیاهانی شبیه خزه ای ها و سرخس ها در گروه گیاهان بی دانه و بازدانگان و نهان دانگان در گروه گیاهان دانه دار طبقه بندی می شوند.

تقسیم بندی گیاهان – rasekhoon.net

2- بسته به نوع مصرف / هدف تولید. الف- گیاهان بر اساس هدف تولید به گروههای زیر تقسیم می شوند: 1- زمانی که هدف از تولید، تولید غلات باشد. غلات شامل گندم (wheat) ، جو (Barly)، برنج (rice)، ذرت (corn)، تریتیکاله (Triticale) ، چاودار (wheat Rye) هدف از تولید این گروه غلات و در نهایت نشاسته می باشد.

بهترین تقسیم بندی گیاهان از نظر کاربرد + عکس | گل من و تو

۵. گل بریدنی. در تقسیم بندی گیاهان میتواند آنها را از نظر گلها نیز تقسیم بندی کرد به این شکل که آیا میشه گلهای آن را جدا کرد یا خیر : آنتوریوم (گلدم)، ارکیده (دارزی)، استاتیس، پرنده بهشتی، داودی، ژربرا، شیپوری، لیزیانتوس، ماگریت، میخک، ورد. گل بریده و گل ارکیده.

تقسیم بندی گیاهان زینتی

گیاهان زینتی را به پنج دسته تقسیم می کنیم. 1- گیاهان پیازی مثل گلایول , سنبل … 2- گیاهان شاخه بریده مانند پرنده بهشتی , آنتوریوم .. 3- گیاهان برگ زینتی مثل کرتون , دیفن باخیا

طبقه بندی علمی گیاهان | علم نما

3/27/2017 · اولین طبقه بندی گیاهان توسط ارسطو انجام شد. او گیاهان را بر اساس استحکام ساقه به سه دسته زیر تقسیم کرد: علف ها که ساقه نرم دارند. درختچه ها که چند ساقه چوبی دارند. درخت ها که یک ساقه چوبی دارند.

برچسب‌ها:, , , ,