XPSN

حق کودک در انتخاب نام برای خود

حق انتخاب در کودکان ؛ چگونه می‌توانیم به کودکانمان حق …

7/23/2019 · دادن حق انتخاب به کودکان ، باعث می‌شود کودک حس کند فرد مهمی است و می‌تواند برای زندگی‌اش تصمیم‌گیری کند تا کم‌کم وارد بلوغ فکری و ذهنی بیشتری شده و بتواند مسئولیت تصمیمات خود را بر عهده بگیرد.

چگونه برای کودک خود اسم انتخاب کنیم؟ – آنا

پیامبر اسلام (ص) فرمود: “یکی از حقوق فرزند بر پدر این است که نام نیک و زیبا برای او انتخاب کند.”[5] در بین اسامی خوب و زیبا نیز بعضی از بعض دیگر با ارزش‌تر و بالاتر هستند.

حق کودکان و انتظار آنان از والدین چیست؟ نخستین حق کودکان …

در کنوانسیون حقوق کودک، تنها از «حق نام» سخن به میان آمده است؛ ولی در متون دینی نه تنها انتخاب نام، که انتخاب نام نیکو از حقوق فرزندان دانسته شده است.

انتخاب نام مناسب برای کودک | موسسه حقوقی کیانداد مشاور …

انتخاب نام مناسب کودک. بر اساس تعالیم اسلامی و مقررات حاکم از اولین حقوق کودک بعد از تولد، انتخاب نام مناسب و اعلام ولادت کودک است. برای نامگذاری یک نام ساده یا مرکب (حسین، محمد مهدی و مانند آن) که عرفاً یک نام محسوب می ‌شود، انتخاب می ‌گردد. عناوین و القاب و نام‌های زننده و …

مجموعه احادیث نامگذاری کودک(انتخاب نام)

نامگذاری کودک(انتخاب نام) … وقتی نام فرزندتان را محمّد گذاشتید، او را گرامی بدارید و در مجلس خود برای او جا باز کنید و احترامش نمایید و نسبت به او رو ترش نکنید. … (نام خوب و حق فرزند)

حق انتخاب دادن به کودک – دانشنامه فرزند

8/6/2015 · برای این کار بگذارید فرزندتان بین دو چیز انتخاب کند که شما ترجیح می دهید و در عین حال برای او جالب است. با حق انتخاب دادن بدون زیر پا گذاشتن مسئولیت های تان در مقام پدر یا مادر، نشان می دهید …

برچسب‌ها:, , , , ,