XPSN

در مقابل هم، فمینیست در برابر شبهه فمینیست

فمینیسم – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

3/13/2005 · تئوری فمینیست به ساختار اجتماعی مردانگی و تأثیر آن در دستیابی به برابر جنسی هم پرداخته‌است. ساختار اجتماعی مردانگی از دید فمینیسم مشکل‌ساز است زیرا مردان را با خشونت پیوند می‌دهد و پدرسالاری و روابط نابرابر جنسیتی را تقویت می‌کند.

دیدگاه فمینیسم در خصوص افراد تراجنسیتی – ویکی‌پدیا …

این اصطلاح که گاهی به شکل ترنسفمینیسم هم شناخته می‌شود توسط رابرت هیل این‌گونه تشریح می‌شود: «دسته‌ای از فمینیسم که به مباحث تراجنسیتی‌ها در مقابل مباحث فمینیسم می‌پردازد.»

مرا در مقابل فمینیسم

مرا در مقابل فمینیسم … برای کسب حقوق بیشتر یا امتیازات بیشتر مبارزه کنیم تا با مردان برابر شویم. شاید اگر صادقانه بخواهید صادق باشد. … پاسخ استفانی اسمیت در تفاوت بین یک فمینیست و یک فرد …

نگاهی به فمینیسم و آثار فمینیستی در سینمای ایران

در سینمای جهان فیلم‌های بسیاری با رویکرد فمینیستی و در برابر فیلم‌های کلاسیک که نقش زن تنها اغواگری اش بود و در حقیقت دچار انفعال بود، ساخته شد.

زیست‌شناسی در برابر فمینیسم/ لطفا پای قوانین خدا را وسط …

به گزارش خبرآنلاین، واژه فمینیسم اولین بار در سال 1871 میلادی در یک متن پزشکی به زبان فرانسه برای توضیح نوعی وقفه در رشد اندام و خصوصیات جنسی بیماران مرد به کار رفت. این بیماران از این که جسم آنها خصوصیات زنانه پیدا می‌کند، در رنج بودند.

موانع فرهنگی فمینیسم در افغانستان | روزنامه اطلاعات روز

در افغانستان نیز، فرهنگ سنتی این کشور در برابر داعیه فمینیسم مقاومت هنجاری می‌کند. موانع فرهنگی فمینیسم زیاد است که به چند موردش اشاره می‌شود:

نظریه‌های‌ فرهنگی‌ در فمینیسم‌

تمایز و تقابل‌ میان‌ برابری‌ و تفاوت‌ موجب‌ گشته‌ که‌ برخی‌ ازنویسندگان‌ فمینیست‌ از دو حوزه‌ جداگانه‌ سخن‌ بگویند: یکی‌ حوزه‌ عمومی‌ – سیاسی‌ یا حوزه‌ برابری‌ (شهروندان‌برابر و یکسان‌) و دیگری‌ حوزه‌ خصوصی‌ – غیرسیاسی‌ یا حوزه‌ بیان‌ تفاوت‌های‌ گوناگون‌ و …

گرایش های فمینیستی در ایران – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و …

به کار گرفتن ادبیات دینی در طرح دیدگاه های فمینیستی و اعمال تعدیلی در این دیدگاه ها، تنها راه دفاع از آموزه های فمینیستی و ایجاد جنبش های زنانه ای است که مقابله با اصول گرایی اسلامی را در دستور کار خود قرار می دهد و به ایجاد تشکل های زنانه و شرکت در مطالعه زنان اقدام می کنند.

برچسب‌ها:, , , , , , ,