XPSN

دستگاه تناسلی مردان

دستگاه تناسلی – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

دستگاه تناسلی یا دستگاه بازفرآورنده یکی از دستگاه‌های بدن جانوران است که برای تولید مثل به کار می‌رود. همگی موجودات زنده، توانایی تولید مثل دارند و همین موضوع، عامل بقای نسل آن‌هاست. تولید مثل یا زادآوری، فرایندی زیست‌شناختی است که در آن، موجودات زندهٔ تازه و منفردی پدید می‌آیند. زادآوری، یکی از ویژگی‌های بنیادین همهٔ انواع حیات است؛ هر ارگانیسمی که وجود دارد، نتیجهٔ یک زادآوری است. روش‌های شناخته‌شدهٔ زادآوری را در دو گروه عمده، طبقه‌بندی می‌کنند: تولید مثل جنسی و تولید مثل غیرجنسی. دستگاه تناسلی در انسان، شامل دستگاه تولید مثل در زنان و دستگاه تولید مثل در مردان است.

دستگاه تولید مثل در مردان – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

دستگاه تولید مثل مردانه دستگاهی در بدن مردان است که وظیفهٔ بنیادی‌اش تولید مثل است.

آشنایی با دستگاه تناسلی مردان – مجله تصویر زندگی

8/17/2015 · تمام عملکرد دستگاه تناسلی مردان به هورمون‌ها وابسته است که موادی شیمیایی هستند که فعالیت انواع مختلف سلول‌ها یا اندام‌ها را کنترل می‌کنند. هورمون‌های اصلی در سیستم تناسلی مردان شامل هورمون محرک فولیکول، هورمون محرک لوتئین، و تستوسترون می‌باشد.

10 تصویر عفونت جنسی دستگاه تناسلی مردان – دکتر شهریار ناطق …

7/27/2020 · با اینکه این عفونت ها با علائم مقعدی – تناسلی خود شناخته می شوند اما اکثر عفونت ها علائم دیگری نیز دارند که می توانند پوست، چشم ها، حفره دهان یا نواحی دیگر را نیز آلوده کنند.

مهم‌ترین بیماری‌های ناحیه تناسلی در مردان

صحبت كردن درباره بیماری‌های دستگاه تناسلی مردان و زنان در جامعه ما به‌علت حجب و حیای فرهنگی حاكم آسان نیست اما از طرفی نمی‌توان بیماری‌های مهم این ناحیه بدن را كه هر‌گونه اختلال در آن تاثیر مهمی در كیفیت زندگی هر فرد می‌گذارد و حتی ممكن است به مرگ منتهی شود، نادیده بگیریم.

برچسب‌ها:, , , ,