XPSN

رشد – درد – روان – روانشناس – اشتباهات

روانشناسیِ رشد – روانشناسی پيمان

اریک اریکسون، روانشناس مشهور که متأثر از زیگموند فروید بود، عقیده داشت که افراد در هر مرحله از رشد در زندگی، با یک تضاد روبرو می‌شوند که نقطه‌ عطفی در فرایند رشد خواهد بود. به باور او، این تضادها در به وجود آوردن یک کیفیت روانی یا ناکامی موثر اند.

روان‌شناسی فرگشتی – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

از کارکرد تا شکل‌گیری: (از مسئله تا راه حل) این راه حل که مردان نه زنان هویت بالقوه تولید مثل وراثتی را به مخاطره می‌اندازند (که ناامنی ازدواج نامیده می‌شود) روانشاسان تکاملی را بر آن داشت تا فرض کنند که حسادت مردان در مقایسه با زنان بیشتر به خیانت جنسی تا عاطفی مربوط است.

روان‌شناسی بالینی – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

در تفسیر می‌توان متوجه اشتباهات قابل ملاحظهٔ مصاحبه‌کننده شد. البته در این مرحله ممکن است روان‌شناسان به علل گوناگونی مانند تعصبات شخصی، تئوری‌های نادرست و گرایش‌های مختلف عاطفی، در تعبیر نتایج مصاحبه، راه اشتباه را بپیمایند.

روانشناس نوجوان خوب در تهران | چطور روانشناسی با بیش از 90 …

11/20/2019 · او افکار منفی کشدار در مغزش دارد که کنترلشان برایش سخت است. این موقعیت معمولا با نشانه‌های جسمی مانند معده‌درد، عرق کردن، ضربان قلب، سردرد، تنفس سریع و اسهال را به همراه دارد.

دانلود کارگاه های روانشناسی کودک و نوجوان و والدین | پرستو …

در این دوره‌ها شناخت والدین نسبت به تله‌های فکری و الگوهای فرزندپروری خودکار بسیار اهمیت دارد و پس از شناخت، پذیرش و ترمیم اشتباهات و نقص‌ها، به عنوان الگوهایی رشد یافته قدم در حیطه پرورش فرزند می‌گذاریم و بدین ترتیب رشد و تغییر شخصی را هم برای فرزند و هم برای والد تسهیل …

برچسب‌ها:, , , ,