XPSN

روزه بر مومن دور از وطنش واجب نیست

ثواب افطاری دادن به مومن روزه دار در ماه رمضان

در روایات چنان به ثواب افطاری دادن سفارش شده که از روزه مستحبی اهمیت بیشتر یافته است. امام صادق (ع) می فرمایند: کسی که مؤمنی را افطاری دهد، کفاره یک سال گناه او شمرده می شود؛ و کسی که دو مؤمن را افطاری دهد، بر خداوند است …

استفتائات – نماز و روزه در سفرهای شغلی

س 735: اگر فردی به خاطر عذری قوی، پنجاه درصد احتمال دهد که روزه بر او واجب نیست و به همین دلیل روزه نگیرد، ولی بعداً معلوم شود که روزه بر او واجب بوده، از جهت قضا و کفّاره چه حکمی دارد؟

پاسخ به سؤالات شرعی مخاطبان درباره ماه رمضان

مسئله سوم: کسی که به مسافرت شخصی می‌رود، در آن روزی که به مسافرت می‌رود، اگر قبل از ظهر برود، یا در هنگام ظهر در بین راه باشد یا در جایی باشد که وطنش نیست و ۱۰ روز هم نمی‌خواهد در آنجا بماند، روزه‌ی آن روزش صحیح نیست، اما اگر بعدازظهر حرکت کند، روزه…

احکام روزه مسافر در فقه سنی و شیعه چیست؟ | ستاره

احکام روزه مسافر مسلمانان شیعه و احکام روزه مسافر اهل سنت را در این مطلب آورده ایم؛ نظر مراجع تقلید مختلف درباره مسافرت رفتن در ماه رمضان تقریبا شبیه به هم است.

ویژگی‌های رمضان و آداب روزه داری » مدرسه علوم دینی اهل سنت …

روزه بر کودک نابالغ واجب نیست، ولی وظیفه والدین است که فرزندان خود را از سن هفت سالگی به روزه‌داری تشویق نمایند و چون احتمال بلوغ از سن نه سالگی است، لذا احتیاط آن است که کودکان را از سنّ هفت سالگی به روزه گرفتن عادت دهند.

چگونه سفر کنیم تا روزه باطل نشود؟ – چمدان – رسانه سفر …

١٧٢٢ اگر مسافر پیش از ظهر به وطنش برسد، یا به جایی برسد که می‌خواهد ده روز در آن جا بماند، چنانچه کاری که روزه را باطل می‌کند انجام نداده، باید آن روز را روزه بگیرد، و اگر انجام داده روزه آن روز بر او واجب نیست.

احکام غسل جنابت و حیض برای روزه دار

یکی از کار‌هایی که موجب باطل شدن روزه می‌شود باقی ماندن بر جنب و حیض و نفاس تا اذان صبح است که باعث می‌شود فرد مومن نتواند به طور کامل به فرائض دینی خود در ماه مبارک رمضان عمل کند؛ بنابراین روزه داران باید از احکام غسل آگاهی کامل داشته باشند تا روزه آن‌ها کامل و صحیح باشد.

احکام سفر و روزه مسافر در ماه رمضان

«١۴ » اگر مسافر بعد از ظهر از مسافرت برگردد و ظهر آن روز در جایی که نماز تمام است نباشد، روزه آن روز باطل است، ولی اگر قبل از ظهر برگردد، در صورتی که افطار نکرده باشد، روزه آن روز بر او واجب می‌شود، بنابراین باید نیت روزه بکند و روزه‌اش هم صحیح است.

روزه مسافر – پرسش و پاسخ – پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع …

پاسخ: اگر شهر پدرتان زادگاه شما نباشد نماز شما شکسته وروزه صحیح نیست و همچنین اگر زادگاه شما باشد ولی از زندگی در آنجا اعراض کرده باشید. بله اگر زادگاه شما باشد و اعراض نکرده باشید و احتمال می دهید در آینده برگردید و انجا دوباره زندگی کنید نمازتان هر وقت بیاید تمام است و روزه …

برچسب‌ها:, , , , , , , ,